Čím natíráte povrch dřeva?

Pro povrchovou úpravu našich výrobků do interiéru používáme kvalitní a osvědčené oleje a vosky na dřevo různých značek, např. Rubio monocoat, Odies oil a Walrus oil, ale i český OSMO olej. Všechny oleje mají certifikaci pro styk s potravinami, a tak nemusíte mít obavy obložit si kuchyňské prkénko čímkoliv dobrým, co máte rádi.

Povrch dřevěných soch napouštíme kvalitními lazurami a oleji.

Můžu výrobky s epoxidem umístit na zahradu?

Dřevěné stolky a desky vyrobené v kombinaci dřevo - epoxidová pryskyřice není doporučeno umisťovat do exteriéru, kde by na ně působilo sluneční záření, kolísání teplot a vlhkosti.

Na sochy ze dřeva nepoužíváme epoxid a jsou vhodné pro umístění do zahrady jako dekorace.

Tvoří se praskliny, povrch už není hladký. Co s tím?

Dřevo pro naše výrobky sušíme pozvolna na vzduchu několik let. Nesušíme v sušičce na dřevo, tedy zbytková vlhkost se může ještě časem snižovat a může docházet k drobným prasklinkám. Zejména pokud v místnosti kde je výrobek topíte na více než 22°C. Praskliny je potřeba vyplnit vhodným tmelem. Nerovnosti a zatmelené prasklinky je potřeba přebrousit a nanést znovu ojel. Tento servis vám samozřejmě nabízíme. 

Jak správně používat a pečovat o kuchyňská prkénka?

Kuchyňská prkénka a servírovací desky z masivního dřeva jsou vhodná ke krájení a servírování pokrmů, které nepřekračují teplotu cca 50°C. Na prkénka nepokládejte steaky přímo z rozpáleného grilu.

Na umývání prkének je vhodný běžný saponát, teplá voda a houbička na nádobí. Prkénko umyjeme, necháme krátce okapat a utřeme utěrkou.

Prkénko skladujeme dál od kamen a od oken, kam dopadá sluneční svit.

Jaké barvy epoxidové pryskyřice nabízíte?

Máme plnou škálu barev metalických pigmentů. Dále pracujeme s tekutými pigmenty. Vzorník barev vám předložíme při konzultaci vaší objednávky.

Není epoxid škodlivý?

Používáme různé druhy epoxidových pryskyřic, včetně těch s certifikací pro styk s potravinami.